idan.poland@gmail.com

533-100-636 (48)+

מה הם הבדלי המחיר בין הזמנה ישירה דרכי או הזמנה דרך אחד האתרים?

שאלה מאוד שכיחה , בעיקר בקרב הלקוחות שמזמינים דרכי בפעם הראשונה. מן הסתם הם אוהבים לבדוק ולהשוות (וזה נכון לעשות) ופתאום הם נחשפים לפערי מחיר משמעותיים בין הזמנה ישירות דרך החברה (דרכי או באתר הרשמי של החברה) לבין המחירים של מנועי חיפוש למיניהם או אתרים של סוכנים וירטואליים.

אנסה להסביר איפה הבעיה ומאיפה צפויה להגיע "הפתעה לא נעימה":

 בסה"כ, המכונית – זו אותה מכונית. למשל מחברת קאיזן. תזמינו דרכי, תזמינו דרך האתר הרשמי שלהם או שתזמינו באמצעות אתרים כמו economybookingcar  או rentalcar  וכו'. יש רבים כאלו, והם נפתחים ונסגרים כל הזמן.

ההבדל המהותי בין הזמנה ישירות דרך החברה לבין הזמנה דרך מנוע חיפוש – זה שבהזמנה ישירה אתם מתנהלים ישירות עם ספק הרכב ובמקרה השני – אתם מתנהלים דרך "סוכן" וירטואלי, אשר המודל העסקי שלו בנויי (בצורה אוטומטית) על "מכרז" שמושפע על ביקוש והיצע בשוק.

המלכודת הראשונה – יכולים לבטל לכם את העסקה ממש ביום של קבלת הרכב ( אם לאותו הרכב שהיה שמור בשבילכם ימצא לקוח שיהיה ניתן למכור לו במחיר יותר יקר).

המלכודת השנייה – אחד מסעיפי הרווח של אותו סוכן הוא הביטוח שמכסה אתכם, שהוא בעצם ביטוח של חברה שלישית, לא קשורה בכלל בחברת השכרת הרכב. בדרך כלל- זה ביטוח די חלש שנקרא "ביטוח החזר השתתפות". בנוסף, וזה טבעי, החברה עצמה תנסה למכור לכם ביטוח משלה (כמובן, במחירים כפולים) וזה יקרה כאשר תעמדו בדלפק החברה, לקראת קבלת המפתחות.

המלכודת השלישית – תשלום מקדמה מראש וחשיפת פרטי האשראי שלכם, כאשר לפי תנאי העסקה של אותו "סוכן" יכולים לשמש אותו לאורך זמן לטובת כל מיני תשלומים (כאשר אין לכם שום אפשרות השפעה או ערעור על כך) . שלא נדבר על ביטולים, שינויים וכדומה… לשלם זה קל, לקבל את הכסף בחזרה – לא תמיד. במיוחד ממישהו שהוא וירטואלי …

המלכודת הרביעית – סוג הרכב. ברור לכם, שלקוח שהזמין ישירות בחברה – הוא לקוח שחשוב לחברה כי החברה מתחייבת בפניו למשהו. במקרה של ספק אינטרנטי ,ששוכר את הרכב (עם התנאים והביטוחים הכי בסיסים שיכולים להיות) בשביל להעביר ולתת אותו להשכרה – יש הרבה פחות התחייבויות של חברת השכרה עצמה כלפי אותו לקוח שהגיע דרך אתר האינטרנט של הצד השלישי. דוגמה קטנה להמחשה:

  • לקוח ישיר שלי שמזמין למשל רכב מסוג SUV גדול מקבל רכב עם בגאז' של 560-600 ליטר, ואנו מתחייבים על כך (אחידות רכבים בקבוצה לפי מפרטים הטכניים). לקוח שהזמין דרך מנוע חיפוש יכול לקבל גם רכב SUV עם בגאז' של 350 ליטר (סוזוקי קראסאובר למשל או רנו קאפצ'ר) ולא תוכלו לעשות עם זה כלום, כי בחוזה מול האתר יהיה רשום שחברה רשאית לשנות ולהחליף לדגמים לפי שיקול הדעת שלה. סיפקו לכם רכב SUV ( קטן או גדול) – בזה התחייבות שלהם נגמרה ☹

המלכודת החמישית – פיקדון גבוה, אשר יש סיכוי גדול לזה שחברת השכרה תממש אותו על כל ליקוי שתתגלה. ת'כלס, – בהזמנה דרך צד השלישי – אתם מבחינת החברה לוקחים את הרכב ללא ביטוח, כי הביטוח שיהיה לכם – הוא ביטוח של חברה שלישית וחברת ההשכרה לא בעלת הפוליסה. האם אתם "בנויים"  לרוץ לקבל החזר השתתפות? אתם בטוחים שברגע האמת יהיו לכם את כל המסמכים?

 

הרשימה של המלכודות וה"הפתעות" שיכולות להמתין לכם בדרך – ארוכה. לא אגזול מזמנכם.

בהזמנה ישירה דרכי (נציג רשמי של החברה) הכול יותר פשוט:

  • ההתנהלות מולי, בעברית. תהליך קבלת הצעת מחיר, הסברים ואם צריך – גם טיפול אחרי החזרת הרכב
  • מחיר נמוך מזה שתקבלו אפילו דרך האתר הרשמי של החברה
  • תנאים ברורים, מחיר כולל, בלי הפתעות
  • אין מקדמה – משלמים כאשר מגיעים לקחת את הרכב
  • התחייבות על קבוצת רכבים בעלי מאפיינים ברורים ודומים
  • ביטוח מלא עם ביטול השתתפות

 

מוזמנים לפנות לצורך קבלת הצעת מחיר במייל idan.poland@gmail.com  . במייל אשמח לקבל פרטים בסיסיים לטובת מתן הצעה:

  • תאריכים-שעות-מיקומים לקבלה ולהחזרה של הרכב
  • מספר האנשים, מספר המזוודות, סוג תיבת ההילוכים והעדפות אחרות